Богомил Николов: Има козунак за 30 евро


11/04/2026, 14:05

Стопкадър бТВ

Експерт посочи основния проблем на родния пазар.

Изследване на КНСБ показва, че великденската трапеза тази година ни струва 11% по-скъпо спрямо миналата.

„Индивидуалната кошница на всеки от нас е различна. Има козунак за 3 евро и за 30 евро. Цените могат да бъдат много разнообразни. Тук ролята на потребителя е как да направи най-изгодния за себе си избор“, каза в „Тази събота и неделя“ изпълнителният директор на „Активни потребители“ Богомил Николов.

„Цялата тази нестабилност в света не вещае нищо добро по отношение на цените. Предполагам, че занапред е възможно тази тенденция да продължи в световен мащаб. Това означава, че трябва да се приспособим максимално добре“, каза той.

По думите му има вариант, при който този конфликт да приключи рязко и ситуацията да се подобри, но за момента няма такива изгледи.

„Трябва да се готвим за най-лошото, пък да се молим за най-доброто“, посочи Николов.

„Отдавна повтарям, че нашият основен проблем на пазара е намаляващото производство на плодове и зеленчуци и всичко, свързано с животновъдството. Това е огромен национален проблем, защото ни обрича на липсваща продоволствена сигурност и вносни цени. Ние внасяме инфлацията такава, каквото е в света и нямаме шанс със собствено производство да се противопоставим на тази тенденция“, коментира от своя страна Богомил Николов.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ел Мундо: Победителят в България е уникална личност
Дата: 20/04, 11:13

Гюров по повод годишнината от Априлското въстание: Свободата вече не е въпрос на "можем ли“, а "какво избрахме"
Дата: 20/04, 11:07

Опашка за колекционерска монета - Априлско въстание
Дата: 20/04, 10:54

Германският флот се готви да играе роля в Ормузкия проток
Дата: 20/04, 10:53

Шишков, ПБ: Хората ще живеят спокойно, свободно. Ще разберат кои са крадците на асфалт
Дата: 20/04, 10:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия