Булфото
Нови съоръжения и инфраструктура ще има на военното летище "Враждебна". Това става ясно от решение на кабинета от четвъртък.
Новата инфраструктура ще бъде изграждана по програмата на НАТО за инвестиции в сигурността. Чрез нея се инвестират средства в авиобази, комуникационни системи, логистична инфраструктура и други съоръжения, необходими за колективната отбрана и съвместните операции на съюзниците, предаде БНР.
Целта е подобряване на способностите за въздушно базиране в Европа и за по-ефективно изпълнение на задачите по възпиране и отбрана, посочват от МС. И уточняват, че няма да се налага осигуряването на допълнителни средства от държавния бюджет.
Военното летище "Враждебна" дели района с цивилното летище "Васил Левски". Там за няколко месеца бяха разположени американски военни самолети. Освен на "Враждебна", нови съоръжения и инфраструктура ще има на летище Безмер, което е стратегическо за многонационалната бойна група на НАТО у нас.
"Предстои стартиране и продължава изпълнението на проекти, осигуряващи способности за въздушно базиране", пише в Доклада за състоянието на отбраната за 2025 г. Докладът отчита, че по програмата на НАТО за сигурността вече са правени инвестиции у нас. За съоръжения за съхранение на горива на летища, пренос на горива и въздушно презареждане. Осигуряване на комуникационни системи за кораби, ядрени консултации, командване и управление.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Жезус: Роналдо никога няма да бъде проблем нито за националния отбор, нито за мен
Дата: 10/07, 23:08
Испания-Белгия 1:1 на почивката, "червените дяволи" изравниха
Дата: 10/07, 22:56
Близнашки: "Магнитски" не може да се прилага у нас, олигархията доведе Радев на власт
Дата: 10/07, 22:52
Бивша британска министърка по въпросите на затворите е убита в дома си
Дата: 10/07, 22:46
90-годишната баба Мира, работила 32 години като учител, сега продава зеленчуци по улиците в Бургас: В калта съм направо
Дата: 10/07, 22:37