Булфото
Божидар Саръбоюков продължава да пренаписва историята на българската лека атлетика. Талантливият ни състезател спечели турнира от Световния атлетически тур в зала със „златен етикет“ в Белград с резултат от 8.45 метра – най-добро постижение в света за сезона.
С този скок той подобри собствения си национален рекорд от преди седмица (8.39 метра) и излезе еднолично начело в световната ранглиста, предаде БНР.
Възпитаникът на треньора Димитър Карамфилов до момента делеше първата позиция с актуалния световен шампион в зала и на открито Матия Фурлани, но вече е едноличен №1 през сезона.
В сръбската столица Саръбоюков изпревари и олимпийския шампион и многократен носител на всички големи титли в сектора Милтиадис Тентоглу.
„Това е сбъдната мечта и първа крачка към големите успехи. Исках първо да подобря националния рекорд и след това да гледаме нагоре“, каза специално пред БНР Саръбоюков.
Той призна, че още след скока от 8.39 метра е вярвал, че е готов за резултати над 8.40 метра.
„Знаех, че тази година е моята година“, допълни атлетът.
Българинът не скри вълнението си от възможността да се състезава рамо до рамо с най-големите имена в дисциплината.
„Когато ги виждах само по телевизията, изглеждаше далечно. Сега е чест да скачам срещу тях. Конкуренцията ни кара да показваме тези резултати“, каза той, подчертавайки уважението си към съперниците.
Пред Саръбоюков предстоят Балканско първенство в зала отново в Белград, държавният шампионат в София и световното първенство в зала в края на март, което е основната му цел през зимния сезон.
През лятото акцентът ще бъде европейското първенство на открито.
„Осъзнах какво се случва. Знам, че съм физически подготвен за още по-големи резултати. Ако сме здрави, бъдещето е пред нас“, сподели Саръбоюков, вече уверено гледайки към нови върхове в световната атлетика.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Таланти на Черно море на силен турнир в София
Дата: 16/02, 21:56
Продължава отстраняването на аварията, която остави Шумен без вода повече от денонощие
Дата: 16/02, 21:49
Психиатър за случая "Петрохан": Тези хора са били организирани около съхраняването на една духовна тайна
Дата: 16/02, 21:36
Българин е обвинен в убийство в гръцки затвор
Дата: 16/02, 21:15
Строители, архитекти и инженери премериха майсторство във винопроизводството
Дата: 16/02, 21:10