Булфото
Турският президент Реджеп Ердоган заяви днес, че никой не бива да очаква от Турция да остане безмълвна пред насилието в Газа, предават турските медии. Той посочи още, че за Турция няма разлика между децата от Газа, израелските и сирийските деца. Турция ще активизира усилията си с Египет за доставяне на хуманитарна помощ в Газа.
"Нападенията в Газа отдавна се превърнаха от самозащита в открита жестокост, зверство, клане и варварство. Тези, които говорят за човешки права и свободи, вече 19 дни пренебрегват правото на живот на потиснатия народ на Газа", заяви турският президент.
"До днес повече от 6 хиляди наши братя и сестри са загинали при нападенията срещу Газа и Рамала. 17 хиляди души са ранени. Повече от 12 хиляди тона бомби бяха хвърлени върху хората в Газа", каза Ердоган, цитиран от телевизия СиЕнЕн-Тюрк.
Той обвини западните държави, че нарушават международното право заради безусловната си подкрепа за Израел, предаде БТА.
"Всички западни държави безусловно подкрепят тези нападения. Какво стана с Всеобщата декларация за правата на човека? Нима не гледате какво се казва в нея. Те гледат, когато им е изгодно, но не и когато не им е изгодно. Защото се пролива мюсюлманска кръв. Като изпратиха самолетоносач вместо кораб за оказване на помощ, те показаха на кои лобита служат. Това се нарича лицемерие", настоя турският президент.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 01:30
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 01:30
УЕФА повери финала в Шампионската лига на германски съдия
Дата: 12/05, 01:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 01:10
Днес отбелязваме Световния ден на медицинските сестри
Дата: 12/05, 01:00