В Белград отбелязаха годишнина от бомбардировките на НАТО в Югославия


Дата: 24/03, 23:20

снимка: Uncle buddha, Уикипедия

Хиляди излязоха по улиците на Белград за да отбележат 26-ата годишнина от началото на въздушните удари на НАТО срещу тогавашна Югославия, водена от президента Слободан Милошевич.

Проявата е по инициатива на студентите от Белградския държавен университет, които оглавиха антиправителствените протести през последните четири месеца. Повод стана смъртта на 16 души при рухването на бетонна конструкция на гарата в Нови Сад, предава БНТ. 

Недоволството днес беше насочено и срещу плановете на инвестиционна компания на Джаред Къшнър - зет на американския президент Доналд Тръмп - да изгради луксозен комплекс в сръбската столица.

Избраното място е бившия Генерален щаб на Югославската армия, разрушен от ударите на Алианса. Демонстрантите настояват сградата да бъде съхранена като част от историята.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



15 януари 1929 г. - 97 години от рождението на Мартин Лутър Кинг
Дата: 15/01, 02:00

5-годишно разсрочено плащане за завършени вили и апартаменти: промоция за инвеститори във Forest Club House от КУБ Корпорация
Дата: 15/01, 01:50

Край на сковаността в ставите
Дата: 15/01, 01:50

Калоян Паргов: "Отидох на протестите, за да чуя цялата хореография, която беше там"
Дата: 15/01, 01:30

Президентът на Кипър: Имаме ясна прозападна ориентация
Дата: 15/01, 01:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия