Кадър Хювефарма
Според класацията на CEOworld най-богатият българин е Георги Домусчиев. Състоянието му се определя на 2,2 милиарда долара.
Домусчиев е един от мажоритарните собственици на компанията за фармацевтични и ветиринарно медицински продукти "Хювефарма" и "Биовет", развиваща дейността си на територията на нашия град и дала възможност за работни места на нашите съграждани.
Предприятието е от малкото държавни фирми, което след приватизацията не само оцелява, но и просперира. Произвежда стотици ветиринарни медикаменти, витамини и антибиотици, които се изнасят в повече от 70 държави по света, пише София 24.
Към 27 ноември 2023 г., с нетно състояние от приблизително 242,0 милиарда долара, Илон Мъск отново е най-богатият човек в САЩ и в света. Междувременно Бернар Арно взима короната във Франция и Европа с нетна стойност от 191,5 милиарда долара.
Следват Джеф Безос (169,1 млрд. долара), Лари Елисън (146,3 млрд. долара) и Уорън Бъфет (121,0 млрд. долара). Марк Зъкърбърг е 6-ти с 119,8 милиарда долара. Бил Гейтс и Уорън Бъфет са 7 и 8-ми.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спешна помощ София поема медицинското обезпечаване на Giro d'Italia 2026
Дата: 07/05, 17:52
България даде старт на Giro d’Italia 2026 в Бургас
Дата: 07/05, 17:45
Транспорният бранш излиза на протест в Триъгълника на властта
Дата: 07/05, 17:391 Коментар
Районото управление в Тетевен има нов шеф
Дата: 07/05, 17:35
ГДБОП арестува двама в оранжерия за марихуана в София
Дата: 07/05, 17:29