Снимка Pixabay
Задържаният във Варна 35-годишен мъж, обвинен за разпространение на голямо количество наркотици, остава в ареста. Това реши Окръжният съд в морския град. Вчера мъжът беше зрелищно задържан при спецакция на полицията. Той отказал да спре на стоп палка и се наложило служителите на реда да използват сила и да произведат 4 изстрела със стоп патрони, предава Нова тв.
При претърсванията в дома на 35-годишния мъж са намерени марихуана, кокаин и други наркотични вещества на стойност около 350 хил. лв. Днес обвиняемият беше доведен в съда, а защитата му поиска по-лека мярка за неотклонение - задържане под стража. Съдът, обаче, не уважи това искане и обвиняемият остава за постоянно в ареста. На този етап, ако бъде признат за виновен, той може да получи между 2 и 8 години затвор.
„Делото е в начална фаза. Още не сме го преквалифицирали деянието и ще отиде на втората по-тежката алинея, ще преценим с оглед на събрания доказателствен материал”, заяви прокурорът Владислав Томов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин Карбовски за правителството на Радев: Приличат на хора, на които ще се довериш, ако си купуваш кола на старо
Дата: 08/05, 00:00
Реал Мадрид с изявление след сбиването между Валверде и Чуамени
Дата: 07/05, 23:55
Връщат отменените състезания на Никола Цолов в календара
Дата: 07/05, 23:48
Министърът на външните работи на Северна Македония: Не сме готови за промяна на конституцията
Дата: 07/05, 23:41
Евтим Милошев е номиниран за министър на културата
Дата: 07/05, 23:35