Дейвид Камерън забрави куфарче със секретни документи във влак


09/09/2013, 15:44

Британският премиер Дейвид Камерън остави без надзор куфар със секретни документи във влак, съобщи "Дейли Мирър", цитиран от "24 часа".

Инцидентът станал, докато премиерът е обядвал във вагон ресторанта на пътническия влак от Лондон към Единбург, в който е пътувал. Камерън станал от мястото си като оставил червената кутия на масата, а ключът бил все още в ключалката. Наблизо нямало никаква охрана.

За щастие, пътниците във влака се оказали честни хора и пренебрегнали възможността да надникнат в секретните документи, които, както смятат някои критици, може да са съдържали подробности около евентуалната военна намеса в Сирия.

Един от пътниците разказал по-късно как е снимал куфарчето, а абсолютно никой не се е намесил, за да го спре. Въпреки това от Британското правителство заявиха, че куфарчето е било наблюдавано през цялото време.

Човек от Есекс разказва как се е качил във влака и е търсил място, на което да седне, когато забелязал Дейвид Камерън, който му се усмихнал.

Мъжът добавя: "Продължих да вървя и след като подминах две купета видях червения куфар на министър-председателя на една маса. Първо не можах да повярвам, че Камерън е във влака без никаква охрана. Второ, не беше за вярване, че куфарчето му беше оставено без надзор просто така."

"Можех лесно да го повредя или да избягам с него. Не можех да повярвам, че ключът беше в ключалката. Но вместо да избягам с него, аз го снимах."

Разсеяният Камерън, който веднъж забрави 8-годишната си дъщеря Нанси в кръчма, беше разкритикуван от други политици, задето е оставил куфара си без надзор.

Бившият министър Кеван Джоунс, политик от Лейбъристката партия, каза: "Никога не ми е било позволено да разнасям червения си куфар заедно с мен в обществения транспорт. Имаше много ясни правила. Честно казано е изумително как Камерън просто е станал от масата и се е оттеглил по пътеката."

Грешката на британския министър-председател идва след като министърът на транспорта Саймън Бърнс заяви, че не можел да използва обществения транспорт, понеже му било забранено според официалния правилник, да работи с конфиденциални документи в обществения транспорт.

Не е ясно накъде се е бил запътил Дейвид Камерън, когато е напуснал мястото си. Източникът на "Мирър" казва, че в купето, заедно с него е имало и други пътници.

След като "се събрал" отново с документите си Камерън слязъл в Йорк, където отишъл на сватба на доведената сестра на съпругата си Саманта.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Нов влак "Шкода" аварира, извозиха пътниците с автобус
Дата: 28/08, 22:32

Националите по волейбол до 20 години си осигуриха място на Европейското
Дата: 28/08, 22:22

Аматьорският турнир по плажен волейбол „Живей активно“ събира ентусиасти във Варна
Дата: 28/08, 22:16

Михайло Федоров става съветник по иновации в министерството на отбраната на Италия
Дата: 28/08, 22:09

Обсъдиха мерки срещу незаконното използване на отровни примамки в природата
Дата: 28/08, 21:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия