Няколкостотин антифашисти, членове и симпатизанти на БСП от всички поколения се събраха да отбележат тържествено 9 септември пред Пантеона в Морската градина на Варна. Специални гости на тържеството бяха руски ветерани от Великата отечествена война.
"Няма как една партия, която има близо 120-годишна история и вече близо 70 години чества този свой празник, да не е демократична. Може и да не ни обичат, но българските граждани винаги ще се обърнат в тежък момент към БСП, защото знаят, че това е партията, която е готова да поеме отговорност и да извади държавата от калта и блатото, в които са ни вкарали други управления", заяви председателят на градската организация на БСП Борислав Гуцанов.

Народният представител от Коалиция за България заяви също, че протестите, подплатени по един или друг начин от корпоративни и политически интереси, не могат да доведат до оставката на правителството. Пред събралите се местният лидер на социалистите заяви увереност, че доверието към партията им ще продължи да расте и ще доведе до положителен резултат за левицата на предстоящите избори за Европарламент.
Тържеството послучай 9 септември беше съпроводено с изказвания за това, че споменът за този ден не трябва да изчезва и българите трябва да запазят паметта за историческия период след него, за да го пренесат и в бъдещето.
Специално за честваненето пред Пантеона отново бе разпален вечния огън, който в годините на социализма постоянно грееше в памет на загиналите антифашисти.
Веселин Златков, фото: Румен Сарандев
Съдия Йосифов няма да е член на антикорупционната комисия
Дата: 22/08, 22:24
Кола с четирима души се преобърна край Дуранкулак, няма пострадали
Дата: 22/08, 21:55
Издигнаха украинското знаме пред сградата на Европейската комисия
Дата: 22/08, 21:432 Коментара