Край на траура, начало на протестите в Северна Македония


Дата: 23/03, 22:13

Кадър Нова ТВ

В последния ден на официалния траур гражданите на Северна Македония продължават да изразяват своето възмущение след трагичния пожар в дискотека в Кочани. Жителите на града за пореден път организираха протест с искане за незабавно освобождаване на задържаните охранители, които според местните не са били на работа в нощта на инцидента, а напротив - притекли са се на помощ и са спасявали хора от горящата сграда.

Протестиращите преминаха с мирно шествие до сградата на общината в Кочани, където останаха в пълно мълчание точно 59 минути. Студенти в Скопие също проведоха мирно бдение със същата продължителност по-рано през деня. И двете групи обаче категорично заявиха, че тишината и търпението им приключват с края на официалния траур.

От утре се очакват значително по-масови протести в цялата държава. В Кочани жителите ще продължат да настояват за освобождаване на охранителите, както и за справедливо разследване и отговорност за трагедията. Подобни искания има и в останалите части на Северна Македония.

"Ние имаме лоша система. Тази система ни докара до това сега. Системата ни така функционира, ако вдигнеш глава за правосъдие, ще бъдеш изгонен от работа, ако вдигнеш глава за нещо важно, за да отидат инспектори някъде, някакво обвинение да бъде повдигнато, който го иска, ще го изгонят от работа, ще го затворят. Така функционира тази система 30 години, хора. Затова сега ще имаме работа, ще имаме фирми, всичко ще имаме, деца няма да имаме", заяви един от протестиращите, предаде БНТ.

В столицата Скопие утрешният протест ще започне в 19:00 часа местно време. По-рано същия ден, около обяд, в град Тетово инициативата "Нула" планира символична акция - поставяне на пожарогасител пред сградата на съда, с което ще демонстрират, че за корупцията вече има нулева толерантност.

 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 




Спонсорирани връзки.



Властта обяви война на имотната мафия
Дата: 26/03, 14:58

ЕК с препоръки в училищата да се преподава как се действа при кризи
Дата: 26/03, 14:53

Сняг от началото на април
Дата: 26/03, 14:50

Пролетта дойде – време е да се погрижим за градината си
Дата: 26/03, 14:50

Зверска катастрофа на пътя Монтана - Враца, има пострадали
Дата: 26/03, 14:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия