Булфото
С тъга научих за кончината на Волфганг Шойбле. Това написа във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"Бившият председател на Бундестага на Германия ще остане в спомените ни като голям приятел на България. Както Германия, така и цяла Европа никога няма да забравят направеното от него. Искрени съболезнования на близките на Волфганг Шойбле", завършва публикацията си той, придружена със снимка, която можете да видите в галерията ни.
Ветеранът на германската политика и бивш министър на финансите Волфганг Шойбле, който бе член на Бундестага в продължение на повече от половин век, почина на 81-годишна възраст, съобщиха германски медии, цитирани от Ройтерс.
През 2009 г., по време на кризата в еврозоната, Шойбле бе избран за министър на финансите на Германия. Той се превърна в една от най-влиятелните фигури в правителството на бившия канцлер Ангела Меркел, отбеляза ДПА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Днес няма да се плаща за Синя и Зелена зона във Варна
Дата: 06/05, 09:15
Военноморското училище във Варна усилено използва изкуствен интелект
Дата: 06/05, 09:08
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 09:00
Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Без наборна служба, професионалните военни не са достатъчни
Дата: 06/05, 08:58