Родители заплашват с бойкот първия учебен ден в ОУ "Захари Стоянов"


13/09/2013, 14:24

Родители на деца от ОУ „Захари Стоянов” във Варна заплашват да не изпратят децата си на училище в първия учебен ден заради неуредиците с училищната сграда. Това каза пред Радио „Фокус” – Варна Марияна Басарова, родител на първокласник от ОУ „Захари Стоянов”. Родителите коментират, че проблемът не е в липсата на споразумение, а в пречките, които се създават от страна на Общински съвет Варна, Община Варна и Регионалния инспекторат по образованието.

По думи на Марияна Басарова, се застъпват класове от двете училища в една смяна и в една стая. Според нея, около 4000 са децата, които са потърпевши от създалата се ситуация. 

Предстои днес от 14.00 часа директорите на ОУ „Захари Стоянов” и Математическа гимназия ще се срещнат с директора на образователния инспекторат във Варна. Там ще присъстват и родители на първокласници от ОУ „Захари Стоянов”. На срещата предстои да се вземе заключителното решение по казуса. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Христанов: България има нужда от смел президент, а не от човек, воден на ушенце
Дата: 22/08, 22:29

Съдия Йосифов няма да е член на антикорупционната комисия
Дата: 22/08, 22:24

Кола с четирима души се преобърна край Дуранкулак, няма пострадали
Дата: 22/08, 21:55

Издигнаха украинското знаме пред сградата на Европейската комисия
Дата: 22/08, 21:432 Коментара

PRP и хиалуронова киселина: съвременен подход при болки и увреждания на ставите
Дата: 22/08, 21:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия