Снимка Булфото
След като Румен Радев сезира Конституционния съд за избраните от парламента двама нови конституционни съдии, последва светкавична реакция от ГЕРБ.
Президентът за пореден път демонстрира несъгласие с това, че законодателният орган работи и приема важни закони и решения. Това явно противоречи на неговото разбиране за еднолично управление на държавата, което наблюдавахме през времето на управление на служебните кабинети, казват от ГЕРБ.
"Президентът за пореден път показва, че търси конфликт с Народното събрание, за да отслаби стабилното парламентарно мнозинство", коментира депутатът от ГЕРБ Рая Назарян, след като държавният глава обяви, че сезира Конституционния съд срещу избора на нови съдии.
„Призоваваме президентът да не оказва натиск върху независимия Конституционен съд”, каза още тя, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46
Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37
Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27
Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04