Снимка: Булфото
Излетял е и последният от американските военни самолети, които бяха разположени на Летище "Васил Левски“. За това съобщи министърът на отбраната Димитър Стоянов.
Самолети-цистерни за зареждане на изтребители във въздуха, товарна и транспортна авиационна техника на военновъздушните сили на САЩ пристигнаха през втората половина на февруари, припомня БНТ. Решението за престоя им е било взето след получена в Министерството на отбраната нота от съюзниците. Първоначалното разрешение е било за период до 31 май, а кабинетът „Радев“ удължи срока до 30 юни.
"Вчера беше последният самолет, който излетя към 14.00 часа, така че мисията на американските самолети в България приключи. Такова беше и решението на Министерски съвет, до 30 юни. Нашите колеги и стратегически партньори спазиха нашето решение. И уважиха нашето виждане по въпроса", заяви министърът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Украйна удари голям петролен терминал в Санкт Петербург
Дата: 05/07, 07:52
Църквата почита Свети Атанасий! Мързелът днес носи бедност, споделянето - просперитет и изобилие в дома
Дата: 05/07, 07:44
Тръмп произнесе речта си по повод 250-годишнината на САЩ въпреки заплахата от бури
Дата: 05/07, 07:38
По-евтини чушки, картофи и моркови, но по-скъпи краставици и домати на борсите у нас
Дата: 05/07, 07:34
Без тирове по "Тракия", "Струма" и през Кресненското дефиле заради големия трафик в следобедите
Дата: 05/07, 07:24