Снимка Булфото
"За първи път България открито защити своя национален интерес", заяви министър-председателят Румен Радев от Париж по повод решението патриарх Кирил и руският бизнесмен Вагит Алекперов да бъдат извадени от последния пакет европейски санкции срещу Русия.
Министър-председателят е във френската столица по покана на френския президент Еманюел Макрон. Той ще присъства на традиционния военен парад по случай националния празник на Франция, пише novini.bg.
„За първи път България се заявява открито за своя национален интерес и за първи път виждаме, че няма нищо страшно в това“, каза още премиерът.
По думите му Европейският съюз е силен само когато са силни и неговите държави членки.
„Те могат да бъдат силни само когато отстояват своя интерес, а това поведение се уважава от всички партньори“, каза премиерът.
На въпрос дали би подкрепил преразглеждане на бюджетния дефицит между първо и второ четене, премиерът отговори, че това не е възможно, тъй като сегашният дефицит е наследен от предишните управления.
„Как да го преразгледаме, като дефицитът е завещан от другите управления. Той е много, много висок. Направили сме всичко възможно, за да го свалим до една приемлива норма“, заяви Радев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп отменя таксата за Ормузкия проток и я заменя с двустранни търговски споразумения
Дата: 14/07, 20:12
Майки от Варна също протестираха за повече държавна подкрепа за семействата
Дата: 14/07, 20:02
Удължиха със 72 часа задържането на румънския шофьор, предложил подкуп на полицаи край Чепеларе
Дата: 14/07, 19:47
Протестиращи искат по-високи обезщетения през втората година майчинство
Дата: 14/07, 19:43
Черно море пуска клубните карти в продажба
Дата: 14/07, 19:26