Кадър БНТ
Войната в Иран се възстановява, без да бъде прекъснат този меморандум за разбирателство между САЩ и Иран. Битката е на терена, битката е в медиите, битката е психологическа, хибридна, каза в интервю за БНР арабистът и анализатор проф. Владимир Чуков.
"Но очевидно е, че там ще има ескалация, тъй като при нас има 8 американски самолета, в Израел дойдоха 10 и се очаква огромната част от тези, които бяха в Европа, да бъдат дислоцирани в Израел – някъде около 100. От Кувейт американските военни отидоха в Йордания и затова Иран насочи своите най-тежки удари. Така че войната си е война, ще видим дали ескалацията ще надделее, или това, което се предложи от посредниците - Пакистан и Катар, добавяйки още едно 10-дневно примирие ще се приеме", предупреди професорът, пише novini.bg.
Той счита, че докато не се реши проблемът с Ормузкия проток, няма да стане нищо: "В бъдеще какво ще стане? На срещата в Анкара Ердоган е говорил с Тръмп за сериозен икономически план - целият поток на енергоресурсите, а те са 20% от световните, и които регулират цената на нефта, да се пренасочи по сухопътни артерии и жп. И очевидно ще бъде ускорен планът през Сирия, Ливан, Турция. Твърдя, че тези сухопътни коридори са в наша полза. Перспективите са ясни".
Проф. Чуков предупреди политиците и медиите да не изнасят класифицирана информация като технически параметри на техника и бойни действия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
А1 предлага ново решение за наблюдение и сигурност на дома
Дата: 23/07, 00:00
Треньорът на ЦСКА 1948: Съжалявам, че не го взехме мача
Дата: 22/07, 23:50
Държавите от ЕС не могат да постигнат компромис за 21-вия пакет санкции срещу Русия
Дата: 22/07, 23:40
ЦСКА 1948 направи 0:0 срещу Спартак в Търнава
Дата: 22/07, 23:30