Булфото
Отпадане на изискването за поставяне на стикер на знак за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е включен в Проектът на План за намаляване на административната тежест. Сега има изискване водачът да носи съответния документ, доказващ застраховката, поради което изискването за поставяне на стикер е излишно, се посочва в аргументите, предаде Пловдив 24.
За отпадането на стикера за "Гражданска отговорност“ е нужна промяна в Закона за движение по пътищата, като чл. 100, ал. 3 се изменя така: "(3) Водачът на моторно превозно средство, което не е било спряно от движение, е длъжен да носи контролен талон към знака за сключена задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите.“
Планът за намаляване на административната тежест съдържа 280 мерки, които са в следните основни направления:
- отпадане на изискуеми документи;
- служебно събиране на информация;
- установяване на процедурите по предоставянето на услуги в закон;
- намаляване на срокове;
- подобряване на дейностите по администриране на регистри и разширяване на тяхната използваемост в административните производства.
За изпълнението на мерките се предвиждат промени в 102 закона, информира pariteni.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Депутатите в новия парламент започват работа по същество
Дата: 07/05, 07:21
Два руски дрона се разбиха в Латвия
Дата: 07/05, 07:14
Започва изплащането на пенсиите за май
Дата: 07/05, 07:06
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 07/05, 07:00
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 06:40