Кадър:БНТ
Предишният президент на САЩ Доналд Тръмп отхвърли критиките, които си навлече заради свое изказване за НАТО, и увери, че е направил Алианса силен, предаде Франс прес.
На предизборен митинг в събота Тръмп довери, че е казал на лидера на неуточнена държава от НАТО, че тя ако не увеличи разходите си за отбрана, той "би насърчил" Русия "да направи каквото си поиска". Последваха критични реакции от страна на редица европейски лидери.
"Направих НАТО силна и дори радикалните леви демократи и фалшивите републиканци признават това", написа Тръмп в своята социална мрежа "Трут соушъл" (Truth Social). "Когато казах на 20-те държави (от Алианса), които не плащат справедливия си дял (за отбрана в размер на 2 процента от брутния вътрешен продукт), че трябва да платят или няма да имат американска защита, парите потекоха", увери той, пише БТА.
Тръмп, който е явният фаворит за номинацията на републиканците за президентските избори през ноември, на които, както изглежда, ще се изправи срещу президента демократ Джо Байдън, призова НАТО да изравни помощта си за Украйна с американската.
"Иначе ще бъде Америка на първо място!", предупреди той, имайки предвид външнополитическата си доктрина по време на своя президентски мандат (2017-2021 г.).
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
526 евро глоба и 3 месеца без книжка за семейство, спряло в аварийната лента на "Тракия" заради дете
Дата: 07/05, 08:31
Южна Корея продължава с усилията си за мир със Северна Корея
Дата: 07/05, 08:23
Дъжд и гръмотевици в части от Западна България на 7 май
Дата: 07/05, 08:20
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 08:20
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 08:20