Снимка Pixabay
На 19 февруари около 12:00 часа руски изтребител Су-35 е бил свален в небето край Мариупол, пише Телеграм каналът @dosye_shpiona.
Пилотът е катапултирал, но тялото му е открито около половин час след инцидента на 1 км от брега. През това време той е бил в ледените води на Азовско море, без да има възможност да получи помощ, пише fakti.bg.
Загиналият пилот е 28-годишният капитан от руските ВКС Фьодор Грабовецки. Той е завършил Краснодарското висше военно авиационно училище за летци. След дипломирането си служи в 120-ти авиационен полк.
Военното поделение на военнослужещия все още не знае обстоятелствата около смъртта на своя пилот. Сред военнослужещите от ВКС на Русия се разпространява информация за работата на собствената противовъздушна отбрана. Заслужава обаче да се отбележи, че след инцидента с А-50 /б.р. - На 14 януари, руски самолет A-50 експлодирал и се разби в Азовско море/ и обвиненията към местните части на ПВО, те биха предпочели да „пропуснат“ летящ обект, отколкото да натиснат „старт“, пише източникът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шишков смени ръководството на "Автомагистрали" ЕАД до провеждане на конкурс
Дата: 16/07, 13:08
A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Дата: 16/07, 13:08
Шефът на "Нафтогаз" Сергий Корецки стана новият премиер на Украйна
Дата: 16/07, 13:02
Силно земетресение в Япония
Дата: 16/07, 12:54
Външно: Министър Петрова не е подписвала декларация, ангажираща България да засили участието си в "коалицията на желаещите" за Украйна
Дата: 16/07, 12:471 Коментар