Още един български град е на прага на воден режим


Дата: 21/12, 13:46

снимка Община Кюстендил

Кюстендил се намира на прага на воден режим. Това каза на пресконференция областният управител Александър Пандурски, който отчете работата на администрацията през изминалата година, предаде БТА.

Той посочи, че водохващанията на питейна вода, които захранват града, са на 70 години и се намират в аварийно състояние. По думите му в Кюстендил до момента не е имало ситуация на водна криза заради умелото пренасочване на водни количества от страна на ръководство на „Кюстендилска вода“ ЕООД, както и валежите от дъжд.

Намаляването на населението и това, че вече не съществуват предприятията, които в миналото са ползвали много вода, способстват за решаването на проблемите с водоснабдяване към момента, поясни Пандурски. По думите му всички институции поставят проблема с довършването на язовир „Кюстендил“, но официално решение няма.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Актуална пътна обстановка
Дата: 08/03, 08:10

На 8 март дами продават цветя и украшения, за да съберат пари за ремонт на църква
Дата: 08/03, 08:00

Затварят за движение няколко улици във Варна заради градското дерби
Дата: 08/03, 07:50

Слънчев и топъл уикенд
Дата: 08/03, 07:40

Външно с предупреждение за пътуванията към Италия днес
Дата: 08/03, 07:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия