Пиксабей
Държавният департамент на САЩ нареди на Boeing да плати глоба от 51 млн. USD за нарушаване на ограниченията за износ по отношение на неоторизиран трансфер на технически данни в чужбина, включително в Китай. Това се казва в изявление на пресслужбата на американското външно министерство, цитира Факти.
„Съгласно условията на 36-месечното споразумение Boeing ще плати глоба от 51 млн. USD“, се казва в изявлението.
В същото време ведомството се съгласи да приспадне 24 млн. USD от тази сума, при условие че тези пари ще бъдат използвани за мерки, договорени с властите на САЩ за разрешаване на ситуацията.
Boeing също ще трябва да наеме служител на свободна практика за две години, който да следи спазването на изискванията на Държавния департамент и да извършва одити.
Според Държавния департамент производителят на самолети е осъден за 199 нарушения на ограниченията за износ, включително неоторизиран износ на технически данни на чуждестранни служители и изпълнители, по-специално от Китай. Значителна част от нарушенията са от периода преди 2020 г.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Дата: 05/05, 21:21
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 05/05, 21:10
Тръмп: Иран трябва да развее бялото знаме - армията му използва детски играчки
Дата: 05/05, 21:071 Коментар
Благотворителна кауза: Незрящ студент от Варна получи брайлов компютър
Дата: 05/05, 21:00
Над 100 земеделци от Кюстендилско очакват компенсации за измръзнали овошки
Дата: 05/05, 20:47