Снимка: МС
България има необходимия потенциал да повиши конкурентоспособността си в автомобилната индустрия, като разшири приноса си в сектора, каза пред германския канцлер Фридрих Мерц премиерът в оставка Росен Желязков. Това съобщиха от Министерския съвет с публикация във фейсбук, предават от БТА.
Двамата разговаряха на неформална среща на лидерите на ЕС в Лиеж, Белгия. Страната ни има капацитета да се превърне от производител на компоненти в създател на високотехнологични разработки, посочи Росен Желязков.
Той отбеляза, че България е отворена за инвестиции към високотехнологични производства и услуги със средна и висока добавена стойност, като автомобилната индустрия, електрониката, ИТ и аутсорсинг, благодарение на потенциала в компютърните науки и изкуствения интелект.
Премиерът в оставка разговаря в Лиеж и с италианския министър-председател Джорджа Мелони. Двамата обсъдиха темите за намаляване на бюрокрацията, засилване на енергийната сигурност чрез стабилизиране на цените на електроенергията, както и подобряване на свързаността на мрежите и оптимизация на системата за търговия с емисии.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Почина Мария Франка Фереро - почетен президент на Фереро
Дата: 12/02, 19:05
Лекари се борят за живота на момичето, пострадало в “Подуяне”
Дата: 12/02, 19:05
На 28 години почина Никол Караджова
Дата: 12/02, 18:58
Бивш военен министър: Далече сме от прекратяването на сраженията в Украйна
Дата: 12/02, 18:56
Анализатор: Андрей Гюров ме озадачи, като каза, че не е член на ПП, без никой да го пита
Дата: 12/02, 18:481 Коментар