Жана Бергендорф излезе срещу 1000 лева, обиждала полицаи


06/03/2024, 16:54

Снимка Булфото, архив

Жана Бергендорф е обвинена за хулиганство и е пусната с 1000 лева гаранция.

Това съобщиха от Софийската районна прокуратура.

Оттам поясниха, че Бергендорф е обиждала и заплашвала полицейските служители, които се опитвали да я задържат, опитала да ги рита и не изпълнявала разпорежданията им, предаде eurocom.bg.

Ето и цялото съобщение на прокуратурата:

На 06.03.2024 г. около 04,00 часа в блок на бул. „Президент Линкълн" в гр. София, обвиняемата Ж.Б. е извършила непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото като деянието е съпроводено със съпротива срещу орган на властта. Обвиняемата е обиждала и заплашвала полицейските служители, които се опитвали да я задържат, опитала да ги рита и не изпълнявала разпорежданията им.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. чл.325, ал.2, вр. ал.1 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода".

Ж.Б. не е осъждана. Спрямо нея е взета мярка за неотклонение „гаранция в пари" в размер на 1000 лева.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ВКС: Доживотна присъда за двойния убиец Станимир Рагевски, жертвите били разчленявани и тикани в бидони с киселина
Дата: 08/05, 23:14

Министър-председателят на Гърция: Очаквам по-силно сътрудничество с България, особено в енергийния сектор
Дата: 08/05, 23:07

Започна благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 08/05, 23:00

Жители на Габрово излязоха на протест след случай на сбиване с пострадали
Дата: 08/05, 22:53

Атанасов: Станчо Станев е с отнет достъп до класифицирана информация през 2013 г.
Дата: 08/05, 22:401 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия