Снимка Булфото, архив
Зимата в планините се върна, има нова снежна покривка от 10-15 см. Това съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС). Времето е облачно и ветровито, с превалявания от сняг. На връх Ботев в Стара планина е мъгливо.
Температурите в планините са от минус 2°-3° до минус 5°. Очаква се температурите през деня да падат още и да вали сняг.
Планинските спасители предупредиха туристите да тръгват в планините с подходяща екипировка за зимния сезон. Да предприемат преходи рано сутрин и да не са сами в планината, да спазват маркираните пътеки и да бъдат със заредени батерии на телефоните.
Лифтовите съоръжения в планинските курорти работят.
През изминалото денонощие няма регистрирани инциденти с туристи.
Според прогнозата за времето на Националния институт по метеорология и хидрология над планините днес ще бъде облачно и с валежи от сняг, на височина под 1000-1200 м – от дъжд. Ще духа слаб вятър от запад-югозапад. Максималната температура на 1200 м ще бъде около 4°, на 2000 м – около минус 2°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 04:40
Хороскоп за четвъртък: Телец - ангажименти; Рак - спокойствие; Везни - кратко пътуване; Скорпион - проблеми; Водолей - внимание
Дата: 07/05, 04:30
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 04:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 04:00
На днешната дата в историята
Дата: 07/05, 04:00