кадър: БНТ
Израелският премиер Бенямин Нетаняху не се съгласи с констатацията на американския президент Джо Байдън, че "повече вреди, отколкото помага на Израел" с войната в Ивицата Газа, предава АФП и БНР.
В интервю за изданието "Политико" Нетаняху даде да се разбере, че смята, че политиката, която води, служи на интересите на държавата и желанието на мнозинството от израелците
По-рано Байдън разкритикува израелския премиер, че вреди на страната си като не взима достатъчно мерки за ограничаване на цивилните жертви във военната кампания срещу екстремистите от "Хамас".
Но добави, че няма червена линия, заради чието престъпване би изоставил Израел:
"Никога няма да изоставя Израел. Няма как да отрежа военната помощ, така че да нямат "Железен купол" за противоракетна защита".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гюров: Днес празнуват и всички доблестни хора, които избират да не мълчат, когато трябва да говорят, и да не се приберат, когато трябва да останат
Дата: 06/05, 17:28
Тръмп: Балната зала на Белия дом ще струва под 400 млн. долара, проектът е от най-високо качество
Дата: 06/05, 17:22
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 17:20
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 06/05, 17:20
"Гарванът" - новият дрон-камикадзе на Турция, поразяващ цели на 1000 км с абсолютна точност
Дата: 06/05, 17:10