снимка: Сметна палата
Лицата, които са подали декларации в периода от 01.01.2026 г. до настоящия момент, не следва да подават отново декларации пред Сметна палата
В изпълнение на своите правомощия, съгласно обнародвания в Държавен вестник, бр. 16 от 10.02.2026 г., Закон за изменение и допълнение на Закона за Сметната палата (ЗСП) и влизане в сила на приетите промени в ЗСП от 14.02.2026 г., одитната институция утвърди образци на декларации за имущество и интереси по чл. 75, ал. 1, т. 2 и т. 4 от Закона за Сметната палата, съобщиха от институцията.
От там припомнят, че с влизането в сила на приетите промени в ЗСП се отменя Законът за противодействие на корупцията, като дейността по установяване на несъответствия в декларираното имущество от лица, заемащи публични длъжности, вече се осъществява от дирекция „Публичен регистър“ към Сметната палата.
Новите образци на декларациите са публикувани на интернет страницата на Сметната палата, раздел: Публичен регистър.
Лицата, които са подали декларации в периода от 01.01.2026 г. до настоящия момент, не следва да подават отново декларации пред Сметна палата.
Предстои Сметната палата да публикува указания за попълване на декларациите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Един милиард пъти по-бърз от нас: AI и бъдещето
Дата: 26/02, 00:50
Йотова: Хората ще решат дали мога да остана президент след изборите
Дата: 26/02, 00:45
Реал Мадрид победи Бенфика и се класира за осминафиналите на Шампионска лига
Дата: 26/02, 00:30
Сръбският президент отиде до болницата и обяви: Ситуацията е тежка, молим се за вицепремиера Ивица Дачич
Дата: 26/02, 00:15
Гастроентерологът: Държим решението за здрав корем
Дата: 26/02, 00:10