Снимка Pixabay
Организацията за морски търговски операции на Обединеното кралство съобщи рано в петък, че ракети са преминали близо до кораб на около 93 км югозападно от Ал Худейда, Йемен, съобщава "Ройтерс", цитирана от news.bg.
"Капитанът съобщи за две ракети, летящи над кораба, и чу два силни взрива в далечината", се каза в съобщението.
Няма данни за щети, а екипажът е в безопасност.
"Корабът продължава към следващото си пристанище. Властите разследват", се казва в съобщението.
Припомняме, че от средата на ноември бунтовниците хуси многократно изстрелваха дронове и ракети срещу международни търговски кораби в Аденския залив, заявявайки, че действат в знак на солидарност с палестинците срещу военните действия на Израел в Газа.
Техните атаки в Червено море прекъснаха глобалното корабоплаване, принуждавайки фирмите да предприемат по-дълги и по-скъпи пътувания из Южна Африка и подхраниха страховете, че войната Израел-Хамас може да се разпространи и дестабилизира Близкия изток.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Божидар Божанов: Няма да подкрепим бъдещото правителство
Дата: 06/05, 10:33
Всички видове изтребители в родната ни армия ще бъдат в небето днес за Денят на храбростта
Дата: 06/05, 10:26
Пролетен фестивал ще се проведе днес в Морската градина на Варна
Дата: 06/05, 10:18
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: За балистична заплаха ще разчитаме на колективна защита
Дата: 06/05, 10:081 Коментар
Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:001 Коментар