Англия мина през ада, но стигна четвъртфинал на Европейското

Дата: 30/06, 21:37

Стопкадър БНТ

Отборът на Англия мина през ада, но с късмет и индивидуална класа успя да осъществи пълен обрат и да победи Словакия с 2:1 в осминафинален мач от Евро 2024 в Гелзенкирхен.

Словаците излязоха напред в резултата чрез Иван Щранц в 25-ата минута и водеха почти до края на добавеното време от 6 минути.

И точно, когато играчите на Франческо Калцона се виждаха победители, Джуд Белингам изравни със страхотна задна ножица в 95-ата минута и прати двубоя в продължения.

В 91-вата минута Хари Кейн се разписа с глава и британците поведоха с 2:1.

Минута преди края на първото продължение Словакия можеше да изравни, но Петер Пекарик не успя да улучи вратата след центриране отляво.

Така на четвъртфинала Англия ще срещне Швейцария на 6 юли от 19 часа на "Есприт Арена" в Дюселдорф.