Нидерландия смаза Румъния на Евро 2024

Дата: 02/07, 21:05

Стопкадър БНТ

Играчите на Роналд Куман се развихриха на германския терен.

Отборът Нидерландия изигра най-добрия си мач от началото на Европейското първенство и след като показа различно лице от груповата фаза, срази Румъния с 3:0 на осминафиналите.

“Лалетата” имаха сериозно предимство почти през целия мач и създадоха множество положения. Коди Гакпо откри резултата в 20-ата минута, а влезлият на почивката Дониел Мален се разписа в 83-тата минута и в добавеното време, пише sportal.bg.

“Оранжевите” можеха да спечелят и с по-голяма разлика. Те направиха поредица от пропуски, като Мемфис Депай отново не успя да се разпише, Ван Дайк удари греда, а попадение на Гакпо бе отменено поради засада.

На четвъртфиналите нидерландците ще се изправят срещу победителя от двубоя между Австрия и Турция.