Удължават грипната епидемия в област Добрич


Дата: 31/01, 07:54

Снимка: Пиксабей

Грипната епидемия на територията на област Добрич се удължава от днес, 31 януари, до 7 февруари включително. Решението е взето след проведено второ заседание на Областния оперативен щаб за борба с грип и остри респираторни заболявания (ОРЗ) в областта, съобщиха от Регионалната здравна инспекция (РЗИ) в Добрич.

От там допълват, че по данни от сентинелно наблюдаваните лечебни заведения през четвъртата седмица на 2025 г. в град Добрич нараства интензитетът на регистрираната заболяемост от грип и ОРЗ - 231,77 на 10 хиляди души при заболяемост 209,16 на 10 хиляди души през предходната седмица, предава БТА.

Временните противоепидемични мерки включват преустановяване на свижданията в лечебните заведения за болнична помощ и в специализираните институции за предоставяне на социални услуги и за социални услуги от резидентен тип за деца и възрастни.

Сред мерките са провеждане на стриктен всекидневен филтър в детските заведения и училищата, извършване на засилена текуща дезинфекция на повърхности и често проветряване на помещенията. 

От РЗИ-Добрич допълниха, че провеждането на планови консултации на здрави бременни жени и деца трябва да се извършва в часовите интервали от 8,30 до 10 ч. и от 14 до 15,30 ч. при недопускане смесване на потоци болни със здрави хора. Провеждането на профилактични прегледи, задължителни имунизации и реимунизации, които се извършват от общопрактикуващите лекари, трябва да бъде в часовите интервали от 8,30 до 10 ч. и от 14 до 15,30 ч. при недопускане смесване на потоци болни със здрави хора.

“Медицинският персонал да работи задължително с предпазни маски, стриктно да се спазват разпоредените противоепидемични мерки в лечебните заведения”, посочиха от РЗИ-Добрич.

По данни на Регионалното управление на образованието (РУО) в Добрич за периода 27-30 януари от учебни занятия отсъстват от 11% до 15 процента от учениците в областта. "В тази връзка РЗИ-Добрич не счита да предлага на РУО-Добрич прекъсване на учебните занятия в областта", допълниха от здравната инспекция.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Състоянието на папа Франциск е критично, но стабилно
Дата: 25/02, 23:10

Барселона 2:2 Атлетико Мадрид за малко над 20 минути игра
Дата: 25/02, 23:00

Над 230 000 са вече канадците, които са подписали петиция за отнемане на канадското гражданство на Мъск
Дата: 25/02, 22:52

Българите на дъното в Европа по четене на книги, Швейцария на първо място
Дата: 25/02, 22:51

От 1 април вдигат таксата на час в "Синята зона" в голям морски град
Дата: 25/02, 22:43

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия