Милена Тодорова пропусна златен шанс и завърши осма на световното лятно по биатлон

Дата: 23/08, 17:53

Снимка: пресцентър БОК

Милена Тодорова пропусна златен шанс за ефектно завръщане в елита на световния биатлон след майчинство. Българката се нареди осма в дисциплината суперспринт на 7.5 км при жените, след като до последна стрелба водеше спор за златото със словачката Паулина Батовска Фалкова, съобщиха от пресцентъра на Българския олимпийски комитет.

До последния рубеж 26-годишната Тодорова бе само с един пропуск, но 4 неточни изстрела там я отпратиха назад в класирането и тя финишира на 56 секунди след шампионката. Преди това, в квалификационната си серия сутринта, Милена финишира на шесто място, последното даващо право за участие на финала, но в решителното за златото състезание стартира отлично и единствено последните изстрели й попречиха да бъде сред медалистите.

В крайното класиране златото бе за Батовска Фалкова с 1 пропуск, втора остана финландката Суви Минкинен(1), а бронзът бе за чехкинята Лусие Чарватова(5). Малко по-рано днес нито един от биатлонистите ни не намери място във финалното бягане в същата дисциплина при мъжете.