Фратрия протяга ръце към първата си Купа

Дата: 15/05, 12:57

Снимка: ФБ

Варненският Фратрия ще има възможност да спечели първата си Купа в своята кратка досегашна история.

Това ще се случи, ако тимът спечели финала в турнира за Купата на аматьорската лига, за който се класира след победа над Вихрен (Сандански) с 2:0 в Дряново.

В спор за трофея Фратрия ще срещне Академик (Свищов), който елиминира Несебър след изпълнения на дузпи.

На полуфинала воденият от Емануел Луканов Фратрия заложи на бързи контраатаки, като при една от тях Мартин Костадинов центрира и капитана Денис Васин с летящ плонж и с глава откри резултата в 28-ата минута.

След попадението Вихрен започна по-често да атакува, но рядко достигаше до чисто голово положение. Секунди преди почивката, отново Костадинов подаде, но Янчо Андреев стреля високо над вратата на Вихрен.

В началото на второто полувреме варненския тим имаше две възможности да вкара, но не успя. Постепенно футболистите от Сандански пренесоха играта пред противниковата врата и създадоха опасна суматоха в 70-ата минута, която обаче не доведе до нищо.

В 75-ата минута, влезлия като резерва Християн Димитров пропусна да изравни, а секунди по-късно имаше нов критичен момент пред вратата на варненци.

Най-добрата възможност за югозападния тим беше в 85-ата минута, когато топката премина зад вратаря на Фратрия, но той бързо се обърна и я хвана.

В даденото от съдията добавено време стражът на Вихрен спря с фаул съперник и Ибрям Ибрям реализира отсъдената дузпа за крайното 2:0.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!

Спонсорирани връзки.

Размерът и ресурсите нямат значение за успеха: 10 пъти по-малка страна от България е с най-високи заплати в ЕС
Дата: 29/05, 11:01

Безплатни консултации на 08.06.2024 г. в София, с доц. д-р Салим Шентюрк, водещ специалист по неврохирургия
Дата: 29/05, 11:00