Пиксабей
Общо 38 пожара са загасени през изминалото денонощие в страната, един човек е пострадал, съобщава на интернет страницата си Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.
Сигнал за пожар в лек автомобил „Ситроен С4“ на пътя между Плевен и село Брестовец е получен вчера около 17:15 ч. в Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (РДПБЗН) – Плевен. Собственикът на автомобила – мъж на 58 години, е пострадал при опит да загаси пожара. Той е с изгаряния по ръцете. Причина за пожара е късо съединение в електрическата инсталация на автомобила.
През изминалото денонощие звената на пожарната са реагирали на 87 сигнала за произшествия.
С преки материални щети са възникнали 12 пожара, от които пет в жилищни сгради и четири – в транспортни средства.
Без нанесени материални щети са възникнали 26 пожара, от които пет в сухи треви, горска постеля и храсти, а 15 – в отпадъци.
Извършени са 45 спасителни дейности и помощни операции, от които четири при катастрофи с транспортни средства.
Получени са четири лъжливи повиквания, предава БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха ново решение за простатата
Дата: 21/05, 02:20
Лекари от Турция консултират безплатно във Варна
Дата: 21/05, 02:10
А1 разширява семейството на телевизионните си канали с MAX One
Дата: 21/05, 02:10
Роувърът на НАСА измина почти 42 км в търсене на признаци за древен живот на Марс
Дата: 21/05, 02:00
Средната брутна заплата в Шуменско на исторически връх от 1 164 евро
Дата: 21/05, 01:30