Редактор: Юлия Георгиева, кадър Нова нюз
Младежите от БСП - Обединена левица внасят дзнес предложения за изменения в Наказателния кодекс, с които настояват наказанията в случаите на насилие над животни да се увеличат двойно. Т.е. да се вдигнат от 5 на 10 години затвор при тежките случаи, какъв е например този от Перник. Глобите да се увеличат от 10 на 25 хиляди лева, тъй като подобни форми на насилие не може да бъде толерирана. Има вече събрани над 100 000 подписа по идеите за наказанията.
Това съобщиха от БСП - Обединена левица на извънреден брифинг.
Повод за инициативата на младите хора е както обществения натиск, така и кошмарните разкрития на прокуратурата във връзка със случая от Перник. Днес се разбра, че двойката в продължение на 3 години е измъчвала и убивала по най-жестоки начини различни животни, за да продава видеоклиповете на чужденци в тъмната мрежа.
От младежката организация пподчертаха, че подобни зверства над животни често прерастват в жестокост и над деца, над хора - изнасилвания, пребивания, убийства.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Метео Балканс: Големи лъжи с AI се пуснаха за 15 метрови преспи в Русия и затрупани блокове
Дата: 18/01, 14:23
Огромен успех за България: Двама българи на подиума на Световната купа по сноуборд
Дата: 18/01, 14:14
Рая Назарян става президент?
Дата: 18/01, 14:10
Илиана Раева: ЧИД на моето момче
Дата: 18/01, 14:03
Държавата обяви втора процедура за изграждане на станции за зареждане на електромобили у нас
Дата: 18/01, 14:03