Пиксабей
Полицията задържа арестант, избягал от сградата на районното управление в Стамболийски, съобщиха от ОДМВР в Пловдив, предаде БТА. През деня вчера 42-годишният криминално проявен и осъждан мъж бил задържан по подозрение за извършена измама. Около 18:30 ч. обаче той успял да избяга.
Информацията за случилото се е подадена в дежурната част на Областната дирекция на МВР и към Стамболийски и региона са насочени оперативни работници от отдел „Криминална полиция“ и придадени сили от пловдивските подразделения. В издирвателните действия е включено следово полицейско куче, използван е и дрон. В хода на специализираната операция няколко часа по-късно, около 21:30 ч., беглецът е установен в село Йоаким Груево и задържан.
След докладване на случая на дежурен прокурор от Районна прокуратура – Пловдив срещу мъжа е образувано бързо производство за престъпление и той е приведен в ареста на Областната служба "Изпълнение на наказанията" -Пловдив. Към момента се изясняват подробностите около бягството на мъжа, като по разпореждане на директора на ОДМВР – Пловдив е започната дисциплинарна проверка.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Екскурзоводи разработиха карти с два маршрута за хора с увреждания във Варна
Дата: 20/02, 21:53
Слави Трифонов за поисканите оставки в МВР: Ако всичко това е вярно, това е чудовищен скандал!
Дата: 20/02, 21:471 Коментар
Случаят "Петрохан": Защо във финансовите отчети на Ивайло Калушев липсват дарения, направени от публични лица?
Дата: 20/02, 21:391 Коментар
Тръмп обяви нови глобални мита от 10% след решението на Върховния съд
Дата: 20/02, 21:26
Министърът на енергетиката поиска информация от КЕВР за проверките за високите сметки за ток
Дата: 20/02, 21:12