Булфото
Само ден след връщането в клас ученици от Варна настояват междусрочната ваканция да бъде удължена до 6 февруари 2026 г. Причината – високата заболеваемост от грип в страната и резките температурни промени, които според тях застрашават здравето на ученици и учители, пише thesite24.net.
Искането е отправено чрез онлайн петиция, която вече е събрала 2 271 подписа. Инициативата идва от ученици от 11. клас на IV ЕГ „Фредерик Жолио-Кюри” и е насочена към удължаване на междусрочната ваканция за всички ученици в страната.
По официалния график ваканцията през 2026 г. е от 31 януари до 2 февруари. Авторите на петицията обаче настояват за още четири допълнителни дни – до 6 февруари включително, за да се избегне нова вълна на заболявания след масовото връщане в училище.
Припомняме, че учениците във Варна и областта се върнаха в клас от вчера, след като грипната епидемия беше отменена поради спад на заболеваемостта до 180 на 10 000 души. Въпреки това носенето на защитни маски в лечебните заведения остава задължително.
Грипната епидемия във Варненска област беше обявена на 14 януари, а на 19 януари срокът на мерките беше удължен до 26 януари включително.
Петицията остава активна, като учениците апелират институциите да поставят здравето над формалния учебен график.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
НС отхвърли на първо четене промени в Закона за гражданска регистрация
Дата: 04/03, 11:38
САЩ започнаха операция и в Еквадор
Дата: 04/03, 11:37
12 екипажа се включиха в 70-а юбилейна ветроходна регата "Трети март" - Варна 2026
Дата: 04/03, 11:30
Експлозия разтърси североизточната част на Техеран
Дата: 04/03, 11:24
Задържаха варненец пресвятквал с фарове, натискал клаксон, пречел на движението и стрелял с пистолет по друг шофьор
Дата: 04/03, 11:21