Пиксабей
Стряскащи разкрития за насилие над 5-годишното дете от Пловдив, което беше спасено преди година след травма на главата.
Момченцето все още не е оперирано, макар вече да се възстановява в Германия. Това съобщи днес пред журналисти адвоката на бащата на пострадалото дете - Васил Попов, предаде bTV.
За насилието над детето през януари 2024 година беше задържан пастрокът му, който отрича да е причинявал травмата на главата. Срещу бившия интимен приятел на майката са повдигнати няколко обвинения, включително и за насилие – вербално и физическо над детето.
В момента на поредното заседание по делото текат разпити на свидетели при закрити врата.
Адвокат Васил Попов разказа за изключително унизително отношение на пастрока към 5-годишното дете – издевателствата били записани на видеа.
На някои от тях в гръб в съседно помещение се виждала майката, докато мъжът провесвал детето с главата надолу и го събличал голо.
Росица Драгинова, адвокат на майката, заяви, че клиентката ѝ също е била насилвана от бившия ѝ интимен приятел.
Майката успяла да се срещне с вече 6-годишния си син в Германия по Коледа. Детето изглеждало добре.
Защитата на подсъдимия Петър Чернев е категорична, че той не е насилвал майката на детето, а травмата по главата му е причинена от вряла вода, при опит на майката да изкъпе детето.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
АПИ: Сняг вали в 8 области, 475 машини обработват републиканските пътища
Дата: 22/01, 11:13
Божанков от пленарната зала: Има разпад в старото мнозинство, БСП гласуват различно
Дата: 22/01, 11:12
Задържаха наркодилър при спецакция във Варна
Дата: 22/01, 11:06
Варненци алармират: Тровят улични котки с антифриз
Дата: 22/01, 11:00
"Възраждане" настояват за удължаване на плащанията в лева
Дата: 22/01, 10:57