Испанците повториха рекорд на Русия

Дата: 01/07, 00:42

кадър: Бнт

Испания изравни постижението на Русия за най-голям брой удари до почивката в мач от финали на Европейско първенство. Срещу Грузия “Ла Роха” стреля 17 пъти през първото полувреме. “Сборная” направи същото срещу Швеция на Евро 2008.

Въпреки че се озоваха в ролята на догонващи, испанците не оставиха съмнение, че са по-добрият отбор и за пореден път разгромиха Грузия - 4:1. Това е трета гръмка победа на “фуриите” срещу този съперник в последните 4 двубоя помежду им. В предишните три Испания спечели с 4:0, 7:1 и 3:1, предава Спортал.

Впечатляваща е и друга статистика. Срещу Грузия испанците нанесоха 13 удара в очертанията на вратата, а Англия има толкова във всичките си 4 мача от началото на първенството.

С общо 35 удара към вратата на грузинците Испания подобри рекорда си по този показател в един мач на голям форум.