pixabay
Иран съобщи, че е извикал всички посланици на държави от Европейския съюз в Ислямската република, за да им връчи протестна нота срещу включването на Корпуса на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) в списъка на блока с терористични организации, предаде Асошиейтед прес.
Говорителят на иранското Външно министерство Есмаил Багаи каза пред журналисти, че дипломатите са били извикани вчера.
ЕС включи миналата седмица КГИР в списъка си с терористични организации заради участието на Революционната гвардия в жестокото потушаване на протестите в Иран през януари.
Иран проучва подробностите на различните дипломатически инициативи за намаляване на напрежението със САЩ, каза още Багаи и добави, че Техеран се надява на резултати в близките дни, предаде Ройтерс.
На фона на струпването на бойни кораби на САЩ в близост до Иран американският президент Доналд Тръмп каза пред журналисти миналата седмица, че Техеран води "сериозни" разговори с Вашингтон, броени часове след като ръководителят на иранския Съвет за национална сигурност Али Лариджани написа в "Екс", че е в ход подготовка за преговори.
"Регионалните държави са посредниците за посланията, които бяха разменени. Бяха споделени различни мнения и в момента проучваме подробностите на всяка дипломатическа инициатива, което се надяваме да донесе резултат в близките дни", посочи Багаи.
"Става дума за процеса и рамката (на преговорите)", допълни говорителят, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Обсерваторията във Варна ще бъде домакин на два майсторски класа през март
Дата: 03/02, 19:38
Лечева: Имахме трудности при подготовката за Олимпиадата заради ограничения щаб на БОК
Дата: 03/02, 19:21
Президентът продължава консултациите за служебен премиер с „ДПС – Ново начало“ утре
Дата: 03/02, 19:06
Ивайло Мирчев, ПП-ДБ: Ако искаме да имаме честни избори, трябва да започне голямото риене
Дата: 03/02, 18:50
Макрон: Подновяването на диалога с Путин е в процес на подготовка
Дата: 03/02, 18:48