Съдът пусна под домашен арест шофьора на тира от катастрофата с жертва край Карнобат


20/07/2026, 17:34

Снимка Булфото

Апелативният съд в Бургас пусна под домашен арест с електронно наблюдение шофьора, обвинен за катастрофата с тир край Карнобат, съобщиха от съда. Съдебния състав разгледа жалбата на А. И. срещу наложения му постоянен арест, като определението на първата инстанция бе отменено.

На 10 юли камион разкъса разделителната мантинела на автомагистрала „Тракия“ и навлезе в насрещното движение, като блъсна две леки коли. При катастрофата загина един човек, а двама бяха ранени, информира БТА. 

По случая все още няма изготвена автотехническа експертиза, каза пред журналисти Борислав Янков, адвокат на 56-годишния А. И., който е обвиняем за инцидента. По думите му гумите на катастрофиралия камион не са били износени. Защитата продължава да поддържа тезата, че се касае за спукана гума заради високите температури. 

От прокуратурата посочиха, че автотехническите експертизи са сложни и изискват време, за да бъдат изготвени.

БТА припомня, че минути след инцидента на 10 юли окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев коментира, че според първоначалните обяснения на водача причината за навлизането в насрещното движение е именно спукана гума. Той подчерта, че тази версия може да бъде проверена единствено чрез назначената автотехническа експертиза. Чинев коментира и организацията на пътната безопасност, като заяви, че предпазните съоръжения по автомагистрала „Тракия“ отново не са изпълнили предназначението си и не са предотвратили навлизането на тежкотоварния автомобил в насрещното платно. Според него държавата трябва да предприеме по-ефективни мерки за ограничаване на тежките катастрофи.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кандев след откриването на Наталия: Убеден съм, че извършителят ще понесе цялата строгост на закона
Дата: 23/07, 10:26

Разчистиха всички "украси" - черешово топче, бъчви и каручка в централния подлез във Варна
Дата: 23/07, 10:18

Над 400 сигнала са постъпили на телефон 112 след силните бури в страната във вчерашния ден, във Варна - близо 100
Дата: 23/07, 10:14

ИПИ: Оставането на Русинова е продължение на кръга, свързан с Нотариуса и Еврото
Дата: 23/07, 10:04

Откриха огнище на шарка по овцете и козите в Хасковско
Дата: 23/07, 09:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия