Снимка: Булфото
Министърът на здравеопазването на Северна Македония Арбен Таравари ще посети днес пациенти в София и Солун, които са част от най-тежко пострадалите при трагедията в Кочани, предаде БГНЕС.
"Нека бъдем внимателни и да им окажем максимална медицинска помощ. Това, което зависи от нас, е направено напълно. Надявам се, че страните, които са наши приятели и искат да ни помогнат, също ще направят всичко възможно", каза Таравари.
Той информира, че днес са настанени още трима души, подстрадали в Кочани. Двама са в Клиничния център, а един в болница "8 септември".
В Скопие има 84 пациенти, а до края на деня още 26 трябва да бъдат изпратени в други държави: Словения (4), Хърватия (4), Австрия (6) и Белград (12). Общо 58 ранени ще останат в Северна Македония.
"Състоянието им е стабилно. Непрекъснато получаваме информация от всички болници, в които се лекуват пациенти", допълни министърът.
При пожара, възникнал в дискотека "Пулс" в Кочани, загинаха 59 младежи, а над 140 пострадали са настанени за лечение в страната и чужбина, включително в България.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
4500 лева минимална заплата в Германия, 3600 във Франция, 1630 в Румъния
Дата: 19/03, 21:07
Зрителите: Върнете Димо Алексиев в "Игри на волята"
Дата: 19/03, 21:02
Хороскоп за сряда 20 март: Рак - мисъл, Везни - вяра, Козирог - план
Дата: 19/03, 21:00
Полицейски чадър над собственика над дискотеката в Кочани
Дата: 19/03, 20:59
Боби Ваклинов: Страхувам се за живота си
Дата: 19/03, 20:58