снимка: Пиксабей
Рим последва примера на редица европейски столици и въведе строго ограничение на скоростта от 30 км/ч в централните си части.
Новите правила влязоха в сила вчера, като целта на местната власт е да се повиши сигурността на движение за пешеходци и велосипедисти. Очаква се мярката също така да допринесе за по-чист въздух в историческото ядро на италианската столица.
В центъра на Рим вече влезе в сила новото ограничение на скоростта – шофьорите могат да карат с максимална скорост от 30 км/ч, което е почти половината от сегашното ограничение от 50 км/ч, пише automedia.investor.bg.
Новите регулации важат не само за зоната ZTL, т.е. зона с ограничен трафик, но и за около хиляда други улици в центъра, включително основните артерии, които досега са най-пренаселени.
Сред целите на нововъведението е да се намали броят на катастрофите, в които прекомерната скорост играе значителна роля – те в момента представляват около 7,5% от пътните инциденти в центъра на града.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Банкнотите от 20 и 50 евро са най-фалшифицирани
Дата: 23/01, 10:38
Районите във Варна без вода днес
Дата: 23/01, 10:36
Ердоган: Турция е лидерът на новия световен ред
Дата: 23/01, 10:312 Коментара
Строежът в „ЗЕЛЕНИКА“ – митове, факти и реалност
Дата: 23/01, 10:30
Парламентът не успя да започне работа, депутатите се събират пак на 28 януари
Дата: 23/01, 10:261 Коментар