Снимка: Булфото
От медицинска федерация „Подкрепа“ призоваха за спешна среща със служебния министър на здравеопазването доц. Михаил Околийски заради сигнали за проверки в държавните лечебни заведения и предполагаеми смени на директори на болници. Писмото до ресорния министър е публикувано на сайта на Конфедерацията на труда „Подкрепа“.
Начинът, по който тези проверки се извършват, както и предполагаемата крайна цел – масови смени на управители на болници – създава в медицинските специалисти усещане за притеснение и нестабилност, казват от федерацията.
Притеснени сме, че текущите проверки и последващи смени на ръководствата на държавните лечебни заведения не следват ясни и предварително оповестени критерии, което поражда съмнения за политически или друг неясен натиск върху болничните мениджъри, пише още в писмото.
От федерацията изразяват опасения, че ситуацията се отразява негативно на работния процес и качеството на грижата за пациентите, посочва БТА.
„Не сме против проверките, но настояваме те да бъдат честни, обективни и провеждани в диалог с медицинската гилдия, за да се избегне напрежение и да се запази стабилността на лечебните заведения“, се казва още в писмото.
Не са вземани решения за освобождаване на директори на лечебни заведения по политически или изборни съображения, заявиха преди дни от Министерството на здравеопазването. В момента се извършва преглед на направените одити и проверки през изминалите месеци, казаха от ведомството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Бащи от Варна протестираха за правото да виждат децата си
Дата: 26/02, 21:57
Ференцварош 2:0 Лудогорец, ВАР не даде дузпа за "орлите"
Дата: 26/02, 21:53
Катето Евро: Платих 382 евро сметка за ток, живея сама, имам 22 модерни фотоволтаични панела на покрива на къщата
Дата: 26/02, 21:47
Румъния вдигна четири изтребителя, след като дрон се доближи, а друг навлезе във въздушното й пространство
Дата: 26/02, 21:38
Прокуратурата е осъдена на рекордно обезщетение от 62 хиляди евро за бавно правосъдие по случая "Алабин" от 2006 г.
Дата: 26/02, 21:35