Автосалони никнат върху един от символите на България


25/04/2024, 09:56

Снимка Булфото, архив

Защо намаляха драстично площите с рози? Ще оцелее ли един от символите на България? По темата говори пред предаването "Бразди" по БНТ младият розопроизводител от Карлово Марчело Вълков, цитира "Пловдив 24".

"Когато изкупната цена беше 7-8 лева за килограм розов цвят, веднага на следващата година куцо, кьораво и сакато купуваха рози. Само, където и по терасите не си засяха. Така беше и с лавандулата. Хората щом видят висока цена и си казват: "Охо, това е моето". Чул-недочул - нито знае как се гледа, какво се иска и как и кога се пръска."

"Розите са пред изчезване. Където е имало рози, в момента никнат автосалони. Производството на рози ще попадне директно в Червената книга на България. Нови насаждения от няколко години не съм виждал да се правят. Единствено наблюдавам как се изкореняват. Политиците тотално неглижират не само розопроизводството, но и земеделието", каза още той.
 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Рожден ден празнува Дони
Дата: 07/05, 03:00

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 02:30

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00

Неймар се извини за шамара
Дата: 07/05, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия