кадър: МС
Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш критикува остро т.нар. Съвет за мир на Доналд Тръмп.
Той отбеляза, че на много места по света върховенството на правото се измества от закона на джунглата в дръзко нарушение на Хартата на ООН, включително със заплахи с употреба на сила:
"Съветът за сигурност единствен може съгласно хартата на ООН да действа от името на страните членки по въпросите на мира и сигурността. Само Съветът за сигурност може да взима решения, обвързващи всички никое друго тяло или ад хок коалиция може законно да изисква всички да се подчиняват на нейни решения за мир и сигурност.
Само Съветът за сигурност може да оторизира употреба на сила. Това постановява хартата на ООН", коментира Гутериш, цитиран от БНР.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Камарата на строителите във Варна: Цената на бетона скочи с от 15 до 25%, очаква се увеличение на имотите
Дата: 27/01, 10:57
Мъж стреля с газов пистолет в лицето на друг при спор за паркомясто в София
Дата: 27/01, 10:51
Отново търсят фирма за зимното поддържане на районите "Владиславово" и "Одесос" във Варна
Дата: 27/01, 10:47
За пореден път задържаха варненец, задигал дрехи от моловете
Дата: 27/01, 10:44
Сиромахов: Pi Ar Sevi рекла на Бойко: „бе що не вземеш да дадеш интервюта на „Капитал“, на Дачков и на Карбовски
Дата: 27/01, 10:44