Булфото
Взимат мерки срещу нарушителите, които надвишават престоя си от 3 часа на инвалидно паркомясто в обхвата на синята зона във Варна. Това каза директорът на общинското предприятие "Паркинги и синя зона" Младен Иванов пред БНР.
Той посочи, че въпросът е общовалиден за страната, а тук ще се справят в вътрешно-организационни мерки. Иванов каза, че е трудно доказуемо и записи от камери в района не могат да послужат като доказателство в съда.
Коментарът му е по повод сигнал, че коли със стикери за инвалидност стоят на предназначените за трудноподвижни хора паркоместа с дни.
За проблема алармира Тодор Савов, който живее на улица "Русе" 31 във Варна. По негова информация автомобилите си в района на Синия пазар и Драматичния театър "Стоян Бъчваров" оставят главно работещи, които имат сергии и магазинчета.
Иванов подчерта, че 5% от общия брой паркоместа в синята и зелената зона са определени за хора с увреждания, което е повече от заложеното в нормативната уредба.
Стикерите за инвалидност могат да се ползват, само ако човекът с увреждане е в колата, в противен случай картата за безплатно паркиране може да бъде отнета, припомни Иванов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Председателят на НСИ: За първи път имаме покачване при абсолютно всички стоки и услуги
Дата: 09/05, 10:00
Още един голям делфин е изхвърлен на плажа във Варна
Дата: 09/05, 09:47
Русия съобщи за украинска атака с ранен цивилен
Дата: 09/05, 09:442 Коментара
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 09:40