Кадър Ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви днес на среща с египетския президент Абдел Фатах Сиси в рамките на Световния икономически форум в Давос, че би искал да събере лидерите на Египет и Етиопия, за да изработят споразумение за разрешаване на спора относно етиопския язовир на река Нил, който и Египет, и Судан смятат за сериозна заплаха за жизненоважните водни ресурси, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
Етиопският мегаязовир "блокира Нил", каза Тръмп, добавяйки, че иска да "възобнови преговорите“ между Кайро и Адис Абеба, предаде Франс прес.
Египет, който разчита на Нил за 97% от нуждите си от вода, нарича мегаязовира "екзистенциална заплаха", докато Етиопия вижда в съоръжението възможност да удвои производството си на електроенергия, отбелязва АФП.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Външно: Никой българин не е изоставен, до момента са изведени около 2600 човека от над 11 страни
Дата: 08/03, 12:09
Георги Първанов: Румен Радев, за да избегне грешки, мълчи и се е снишил
Дата: 08/03, 12:01
Президентът на Иран: Вчерашните ми изявления за иранските атаки бяха погрешно интерпретирани от врага
Дата: 08/03, 11:53
Два самолета от Дубай пристигнаха на летището в София
Дата: 08/03, 11:49
Президентът Йотова: Във време на войни, несигурност и противопоставяне гласът на жените и майките трябва да се чуе силно
Дата: 08/03, 11:46