Спартак тресна Септември в София

Дата: 30/09, 21:53

Стопкадър Нова Тв

Отборът на Спартак спечели петата си победа в първенството.

"Соколите" спечелиха с 1:0 срещу Септември на стадион "Локомотив" в София в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига и заемат пето място в класирането с 18 точки, на една от третия и четвъртия.

Успехът пък е първи за Иван Цветанов във втория му двубой като треньор на варненския тим през този сезон.

Спартак бе по-футболния отбор в срещата и заслужено ликува, а Ахмед Ахмедов прекъсна серията си от три поредни мача без гол.

В 5-а минута варненци организира първата си добра атака, а Антонио Вутов бе изведен на страхотна позиция, като се озова очи в очи с Димитър Шейтанов, но ударът на нападателя бе отразен от чудесната реакция на стража на домакините, пише gong.bg.

В 67-ата минута Георги Върбанов извърши нарушение, след като игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби Ахмед Ахмедов се нагърби с изпълнението, коойто излъга Димитър Шейтанов и с премерен удар в десния ъгъл успя да открие резултата - 1:0 за Спартак, пише gong.bg.

В 74-тата минута Кристиан Илич пусна великолепен пас вляво към Виктор Митев, който бе на чиста позиция и шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Септември.

По време на мача се разбра, че Павлин Николов е разпоредил на финансовия му екип да подготви документите за неговото напускане. Той няма да предяви финансови претенции към бъдещия собственик, който обаче ще трябва да осигурява за заплати на месец 265 000 лева, а за текущите разходи на стадионите "Спартак" и "Локомотив" - 185 000 лева месечно.

Съставът на Спартак: 26. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърцо, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев (90+5 - Радослав Димитров), 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич (88 - Бернардо Коуто), 39. Антонио Вутов, 29. Ахмед Ахмедов (90+3 - Даниел Халачев)

Психолог: Учениците успяват да си набавят забранени вещества дори през телефона
Дата: 01/10, 00:33