Черно море вече е с победи на "Тича" срещу всички отбори в елита този сезон

Дата: 28/04, 22:18

Снимка: Chernomorpfc.bg

Черно море направи феноменално постижение, след като през този шампионат има победи срещу всичките си 15 съперника на стадион "Тича". В редовния сезон "моряците" биха у дома 14 тима, а само с Локомотив (Пд) направиха 2:2. Тази вечер обаче варненци надиграха и този съперник в първия кръг на плейофите - с 1:0. Единственият гол вкара Васил Панаойотов.

След успеха варненци са на една точка зад втория ЦСКА и на цели 10 пред четвъртия Локо (Пд).

Домакините започнаха двубоя по най-добрия начин и позволиха на гостите да застрашат на два пъти вратата на Иван Дюлгеров. Във 2-рата минута след центриране от корнер Мартин Райнов стреля с глава, но прати топката над вратата. В 7-ата минута Мартин Петков изведе Кристиян Пешов в наказателното поле, който стреля, но Иван Дюлгеров спаси.

Само минута по-късно Андреяс Калкан намери Атанас Илиев на точката за изпълнение на дузпа, но таранът на „моряците“ отправи слаб удар, с който не затрудни Кристиан Томов. В 11-ата минута продължителна атака на Черно море завърши с блестящо центриране на Мазир Сула към далечната греда, където Васил Панайотов с глава матира „смърфовете“ за 1:0.

В 33-ата Калкан бе изведен от Сула и стреля опасно, но над вратата.

В началото на втората част Локо Пд създаде добра възможност за изравнителен гол. Мичи Нтело проби през центъра и пусна извеждащ пас към Кристиян Пешов, който обаче не успя да си спре добре топката и вратарят Иван Дюлгеров излезе и с тялото си успя да парира удара на халфа.

Виктор Попов отне топката отдясно и навлезе в наказателното поле. Крайният защитник подаде към Атанас Илиев, който на два пъти не успя да нанесе удар. Топката се озова в Мазир Сула, чийто шут от трудна позиция беше спасен от вратаря.

В 59-ата минута Виктор Попов отне топката на тъчлинията, напредна и нахлу в наказателното поле. Бранителят потърси Атанас Илиев, който стреля, но на два пъти ударът му бе блокиран.

В 68-ата минута Локо Пд изпълниха заучено свободен удар, като Бабакар Дион пусна пас към Ивайло Иванов, но ударът на халфа премина над вратата.

В 76-ата минута влезлия на смяна Уеслен Жуниров засече с глава центриране от свободен удар и нанесе удар , топката срещна гредата, след което тупна зад голлинията. Попадението обаче не беше зачетено заради засада.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Мазир Сула (90+2 Берк Бейхан), Васил Панайотов, Андреяс Калкан (69-Уеслен Жуниор), Илиан Илиев, Атанас Илиев.

Белият дом: Новата американска военна помощ за Украйна вече е на бойното поле
Дата: 14/05, 01:02