Снимка: Pixbay
Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция за първи път от ноември насам. Благородният метал е под натиск заради очакванията за повишаване на лихвените проценти в Съединените щати на фона на инфлационен натиск, подхранван от конфликта в Близкия изток, пише БГНЕС.
Перспективата за по-високи лихви прави американските държавни облигации и долара - традиционни активи убежища и конкуренти на златото - по-привлекателни за инвеститорите, които пренасочват средствата си от ценния метал към тях.
Около 16:05 часа българско време златото поевтиняваше с 3,36% до 3978,67 долара за тройунция.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ЕС е готов да предостави помощ на Венецуела след земетресенията
Дата: 25/06, 14:29
20-годишен преби 87-годишната си баба в Крън, рани и полицай
Дата: 25/06, 14:25
ДАРА става лице на кампания за представяне на България пред света
Дата: 25/06, 14:25
Парламентът затвори вратата към ВСС за заемали постовете на "тримата големи"
Дата: 25/06, 14:21
Разследване на Генка Шикерова във Варна: С фалшиви нотариални актове от 1944 година са присвоени 400 декара държавни земи
Дата: 25/06, 14:17